سبد خرید خالي مي باشد
 
  قیمت ما: 298,000 تومان

  زمان مورد نیاز برای گذراندن دوره: 4هفته
  مدت زمان دوره: 10 ساعت
  گواهینامه معتبر دو زبانه: دارد
  مرورگر توصیه شده: کروم و فایرفاکس

دکتر مریم صراف زاده

فعالیت مدرس


درباره مدرس

مریم صراف‌زاده اهل دزفول است. کارشناسی و کارشناسی ارشد کتابداری دارد و ده سال کتابدار بوده است. بعد از اخذ دکتری سیستم‌های اطلاعاتی از دانشگاه RMIT استرالیا به عضویت هیأت علمی دانشگاه چارلز استورت درآمد. پس از بازگشت به ایران به مدت چهار سال عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس بود و از  سال ۱۳۹۴ نیز عضو هیأت علمی گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه تهران است.

آموزش سواد اطلاعاتی و پژوهشی به عموم کاربران از دغدغه‌های وی بوده است. کارگاه‌های آموزشی متعددی در زمینه‌های مقاله‌نویسی، پایان‌نامه‌نویسی، انتشار علمی، اطلاع‌یابی، اخلاق پژوهش و ... ارائه کرده است.

از بهمن 1394 نیز قدم در مسیر تولید فیلم های آموزشی آنلاین نهاده و آموزش "نگارش و پژوهش دانشگاهی با ابزارهای آنلاین" را بصورت آنلاین با هدف در اختیار قرار دادن آموزش برای همه افراد جامعه ارائه داده است.اطلاع‌یابی علمی در وب (جستجو در وب)

«جستجو در وب: چطور در کمترین زمان ممکن به مناسبترین و معتبرترین اطلاعات علمی رایگان دست یابیم؟»

برای پیدا کردن مرتبط‌ترین و مناسب‌ترین اطلاعات در کمترین زمان ممکن نیاز به سواد اطلاعاتی داریم. سواد اطلاعاتی که یکی از جنبه‌های آن مهارت جستجوست، یکی از سوادهای موردنیاز عصر ماست. عصری که سایت‌های زرد و تبلیغاتی با گول زدن گوگل در صدر نتایج جستجو قرار می‌گیرند و مانع دیده شدن اطلاعات صحیح و معتبر می‌شوند. عصری که بقول یکی از اندیشمندان پیدا کردن اطلاعات موردنیاز از وب مثل پیدا کردن سوزن از انبار کاه شده است.

 در این دوره آموزشی که به زبان ساده و مختصر و مفید و همراه مثال‌های واقعی است نکات کلیدی جستجو در وب و جستجوی پیشرفته گوگل آموزش داده شده‌اند. سپس آموزش شیوه جستجو و استفاده از موتورهای کاوش علمی مثل گوگل اسکالر ارائه شده است. در آخر، سایت‌های کلیدی برای دسترسی آزاد، رایگان و قانونی به کتاب، مقاله و پایان‌نامه در داخل و خارج کشور معرفی شده‌اند. تالار اعلانات

نظرات (0)

تاکنون نظری ارسال نشده یا برای انتشار به تایید نرسیده است.