Topic outline

 • ثبت نام

                                                  

  • معرفي دوره

  • درباره دوره

   چرا ++C؟

   زبان برنامه‌نویسی ++C به عنوان یک زبان قدرتمند و معروف شناخته شده است. این زبان شما را قادر می‌سازد تا روی نحوه استفاده از منابع کامپیوتر کنترل کامل داشته باشید. سرعت و بهینگی این زبان باعث شده است تا از آن در نوشتن و گسترش بازی‌ها، موتورهای بازی و اپلیکیشن‌های دسکتاپ بسیاری استفاده شود.
   قدرت بزرگ این زبان در نحوه مقیاس پذیری آن می‌باشد و اپلیکیشن‌هایی که استفاده زیادی از منابع دارند با آن نوشته می‌شوند. مثلا اپلیکیشن‌های گرافیکی منابع زیادی را استفاده می‌کند و به همین خاطر هست که بیشتر بازی‌های سه‌بعدی جذاب با این زبان نوشته شده‌اند.
   همانطور که می‌دانید در یک زبان برنامه‌نویسی، اندازه جامعه یا تعداد برنامه‌نویسان آن زبان مهم است. زبان ++C بیشترین نرخ پاسخ در سایت StackOverflow را دارد و این خود نشان‌دهنده تعداد زیاد برنامه‌نویسان این زبان می‌باشد.
   این زبان در بازار کار هم خواهان زیادی دارد. اگر می‌خواهید بازی بنویسید به احتمال زیاد مجبور به فراگیری این زبان خواهید شد. برای گسترش اپلیکیشن‌های دسکتاپ به صورت بهینه، به ++C نیاز دارید. حتی کمپانی‌های بزرگی مانند facebook هم برای بهینه کردن اپلیکیشن‌هایشان به برنامه‌نویس ++c نیاز دارند.
   در نهایت با رشد واقعیت مجازی (virtual reality)، برای نوشتن اپلیکیشن‌های شگفت‌انگیز بصری در این حوزه، برنامه‌نویسان این زبان بیش از پیش در بازار کار شانس و اقبال دارند و از این لحاظ زبان ++C آینده بسیار درخشانی دارد.

    

   دوره ++C مکتب بسته آموزشي وب:

   آز آنجایی که یادگیری صحیح این زبان بسیار ارزشمند و کمک کننده می‌باشد، در این دوره سعی شده است تا خود زبان ++C و اصول برنامه‌نویسی به صورت کاملا مفهومی آموزش داده شود. تا علاوه بر فراگیری این زبان، فراگیری صحیح و پایه‌ای برنامه‌نویسی را نیز داشته باشیم.
   در ارائه مطالب سعی شده است تا ترتیب مناسبی از مفاهیم در جای مناسب به دانشجویان منتقل شود تا ضمن یادگیری هر موضوع، نیاز و لزوم آن مبحث نسبت به مباحث پیشین کاملا درک شود. تمام مطالب با مثال و توضیح کاربردشان مطرح می‌شوند و تلاش شده است تا سیر کلی آموزش به صورت تعاملی باشد و با درگیر نگاه داشتن دانشجو بیشترین یادگیری حاصل شود.
   در این دوره دستورات زبان ++C را به صورت کاملا مفهومی فرا خواهید گرفت. همچنین مباحث پیشرفته برنامه‌نویسی مانند مفهوم شئ‌گرایی (Object Oriented Programming)، ارث‌بری (Inheritance) یا حتی چندریختی (Polymorphism) را به صورت کامل آموزش خواهید دید. علاوه بر آن با برخی کتابخانه‌های استاندارد زبان ++C نیز آشنا خواهیم شد.
   در تمام طول دوره و برای هر مبحث، کوئیز و چالش برنامه‌نویسی و پروژه‌های مختلفی وجود دارند که در مجموع به تعداد ۳۸ کوئیز، ۱۹ چالش برنامه‌نویسی و ۳ پروژه برای این دوره طراحی شده اند.

    

     طول دوره:

   برای گذراندن و تکمیل دوره حدود 100 ساعت آموزشی (7 ساعت در هفته) زمان نیاز است، از این رو پس از ثبت نام، درس به مدت 14 هفته به طور کامل در دسترس شما قرار خواهد داشت و پس از این مدت تنها به ویدئوها دسترسی خواهید داشت و پروژه‌ها تصحیح نخواهند شد. البته در صورت تمایل به تصحیح پروژه‌ها و دریافت گواهی نامه پس از این 14 هفته می توانید دوره را به صورت ماهانه تمدید نمایید.

   پیش­نیاز دوره:

   برای این دوره پیشنیاز خاصی وجود ندارد جز علاقه به برنامه‌نویسی و پشتکار.

   پروژه‌های این دوره:

   در این دوره علاوه بر تعداد زیادی پروژه کوچک در قالب چالش‌های برنامه‌نویسی، سه پروژه جامع خواهید نوشت که یکی از آنها پیاده‌سازی پرتال دانشجویی می‌باشد و دوتای دیگر بازی‌های جذاب Snake و Maze هستند.

    

   حداقل نمره قبولی برای گذراندن دوره آموزش برنامه‌نویسی  ++C  برابر 75 می باشد، لازم به ذکر است انجام کلیه پروژه‌ها برای اتمام دوره الزامیست.

   ويژگي ها :

    گواهی‌نامه مکتب‌خونه گواهی‌نامه  : 

                       در صورت قبولی در دوره، گواهی نامه رسمی پایان دوره توسط دانشگاه تهران به اسم شما صادر شده و در

                        اختیار شما قرار می گیرد.

   پروژه محورپروژه محور :

                    این دوره طوری طراحی شده است که محتوای آموزشی دوره حول چند پروژه واقعی و کاربردی هستند تا

                    یادگیری دانشجو در طول دوره به کاربردهای عملی تبدیل شود و به این ترتیب بالاترین سطح یادگیری را فراهم

                    نمایند.

                 

    تالار گفتگو تالار گفتگو : 

                     شما می توانید از طریق تالار گفتگو با دیگر دانشجویان دوره در ارتباط باشید، شبکه روابط حرفه ای خود را

                     تقویت کنید یا سوالات مرتبط با دوره خود را از دیگر دانشجویان بپرسید.

             

   آزمون، تمرین و محیط تعاملی  آزمون،تمرین و محیط تعاملی :  

                      با قرار گرفتن تمرین ها و آزمون های مختلف در طول دوره، محیطی تعاملی فراهم شده است تا بهره گیری از

                      محتوا و یادگیری بهتر و عمیق تر شود.

   درباره‌ مدرس :

   مسعود کاظمی

   مسعود کاظمی برنامه‌نویسی را از دبیرستان شروع کرده، در مقطع کارشناسی رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه صنعتی امیرکبیر را خوانده است. او همزمان عضو تیم رباتیک دانشگاه بوده و پنج سال در مسابقات جهانی روبوکاپ شرکت کرده که مقام‌های اول، دوم و چهارم رو به دست آورده است. پس از آن وارد مقطع کارشناسی ارشد در رشته هوش مصنوعی و رباتیکس در دانشگاه خواجه‌نصیر می‌شود و باز همزمان به تدریس زبان برنامه‌نویسی ‌++c در دبیرستان‌های استعدادهای درخشان علامه حلی و فرزانگان مشغول می‌شود.

   او هم اکنون در شرکت تپ‌سی به عنوان برنامه‌نویس و سرپرست فنی مشغول به کار است.